Jak zorganizować dobrą domówię? vol. 2

Wszyscy już przyszli, ale nawet jeśli jesteście przygotowani na każdą możliwość, domówka może okazać się jedną wielką klapą. Oto największe zagrożenie dla imprezy i sposoby jak sobie z nią radzić.

Ludzie rozchodzą się i siedzą w małych grupkach.

Jeśli to naprawdę olbrzymia impreza i grupki mają po 8-10 osób to nie jest to problem. Ale jeśli siedzą w trójkach/parach i nie potrafią do nikogo zagadać, czują się nieswojo, powinniście się tym zająć.

Zazwyczaj ludzie rozchodzą się żeby zapalić, o ile zimą to nie jest problem, bo szybko wrócą z powrotem do środka, to latem mogą zostać na dłużej. Dobrze jest przygotować “palarnię”, czy będzie to balkon, taras, czy miejsce przy otwartym oknie. Najlepiej jest urządzić tam jak najwięcej miejsc do siedzenia, w razie gdyby cała impreza przeniosła się właśnie tam, aby nie było zbyt ciasno.

Jeśli widzimy, że nasi goście rozchodzą się po całym mieszkaniu, trzeba ich jakoś zebrać razem, przynajmniej na początku, nie do końca wiem dlaczego, ale jest to gwarancją tego, że wszyscy spędzą później dobrze czas 😀

yutacar-28290

Jak przekonać wszystkich, żeby siedzieli w jednym miejscu? Możecie zrobić super miejsce do siedzenia (w przypadku piżama party idealnie sprawdza się fort z koców i poduszek), w którym ludzie będą sobie robić zdjęcia i po prostu cieszyć się z przebywania w fajnym miejscu. Jeśli dodatkowo w tym samym miejscu będzie jedzenie, możecie być pewni, że będzie to przyciągać ludzi.

Ludzie mogą siedzieć w jednym pomieszczeniu, ale nadal ze sobą nie rozmawiać. Dlatego idealnym rozwiązaniem są gry. Skomplikowane gry planszowe odpadają, trzeba nauczyć wszystkich zasad, nikt nie może ominąć kolejki i rywalizacja jest zbyt prawdziwa. Idealnie sprawdzają się “Karty przeciwko ludzkości” oraz “5 sekund”. Znacznie lepiej jednak postawić na gry niewymagające planszy i włączające alkohol. “Never have I ever” i “Kings” to klasyki imprezowe. O ile to pierwsze wymaga kreatywności i śmiałości, której na początku imprezy może zabraknąć, to druga gra wymaga tylko talii kart. Więcej o tej grze w przyszłym poście.

Dobrym pomysłem jest też beer pong, zestaw do niego znajdziecie w “Tigerze”, ale nietrudno też samemu skompletować plastikowe kubeczki i piłeczkę do tenisa stołowego.

Pamiętajcie też, żeby zadbać o to, aby każdy miał dla siebie alkohol; najebani ludzie ożywiają przecież imprezę. Poza tym, wycieczki do sklepu po alko tworzą super historie, ale mogą ciągnąć się w nieskończoność, jeszcze bardziej rozpraszając naszych gości.

michael-discenza-199756

Jako antytezę wszystkiego co jest powyżej, powiem “nie spinajcie się”. Wszystkie te akapity to porady jak uniknąć określonych sytuacji. Prawda jest jednak taka, że im bardziej będziecie próbowali wszystko uporządkować, z tym gorszym rezultatem się spotkacie. Dobrze być przygotowanym na kilka różnych scenariuszy podczas imprezy, ale jeśli pójdziecie na żywioł, bardzo możliwe, że impreza będzie wielkim sukcesem. Dlatego życzę wam powodzenia w organizowaniu waszych domówek i trzymajcie się ciepło!

Zack

Source: unsplash.com

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s